Kopiowanie treści zabronione
28 marca, 2020

Co to jest olej RSO?

Olej RSO jest pozyskiwany z kwiatów konopi indyjskiej, inaczej nazywany jest ”łzami feniksa”. Jego nazwa wywodzi się z tego, że zostaje pozyskiwany za pomocą metody stworzonej przez Ricka Simpsona (RSO – Rick Simpson Oil). Metoda ta polega na ekstrakcji oleju za pomocą wysoko stężonego alkoholu, benzyny a nawet nafty. Nie jest to sposób bezpieczny w przypadku amatorskiej ekstrakcji w domowych warunkach.

Zawiera on wysokie stężenie hormonu THC (tetrahydrocannabinol) i dzięki temu jest on jednym z najmocniejszych i naturalnych leków. Sama marihuana posiada mnóstwo właściwości leczniczych m.in.: pomaga w leczeniu padaczki lekoopornej zarówno u dzieci jak i u dorosłych; działa przeciwbólowo, pomaga ustępować mdłościom oraz poprawia apetyt.

Dodatkowo, według badań przeprowadzonych na pacjentach stwierdzono, że olej z konopi działa znacznie szybciej niż marihuana podawana w tabletkach lub kroplach. Natomiast nie jest do końca udowodnione, czy sam olej RSO ma takie same właściwości lecznicze, co marihuana. Jedynie na podstawie obserwacji samych pacjentów, istnieją doniesienia, że olej z konopi również jest w stanie pomóc pacjentom chorującym na padaczkę oraz osobom cierpiącym na zaawansowaną postać glejaka mózgu.

By ustalić czy olej RSO posiada właściwości lecznicze i by móc ustalić odpowiednią dawkę, jaką powinni przyjmować pacjenci – konieczne są dokładne badania.

Olej RSO zawiera duże ilości THC, co oznacza, że posiada on właściwości psychotyczne – pacjent czuje się ”na haju”, możliwe jest uzależnienie od oleju, niemniej jednak, jeśli pacjent będzie przyjmował odpowiednie dawki ustalone przez lekarza, nie powinien się uzależnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *